خودرو الکتریکی

در پی پرداختن به مسئله افزایش آلودگی، گرم شدن کره زمین و تخلیه منابع طبیعی، خودروی الکتریکی جایگزینی برای خودروهای سوختی در نظر گرفته شده اند. در این خودروها به جای استفاده از روش های متداول پیشرانه مانند موتور احتراق داخلی، از موتور الکتریکی و کنترل کننده برای پیشرانه استفاده می شود. در این خودروها، الکتریسیته به عنوان سوخت قابل استفاده است که ذخیره سازی آن در بسته های باتری قابل شارژ و یا سایر دستگاه های ذخیره انرژی امکان پذیر است. این باتری ها محدودیت ظرفیت انرژی دارند و برای شارژ مجدد نیاز به اتصال به یک منبع الکتریکی را دارند. موتور الکتریکی موجود در این خودروها با استفاده از مصرف انرژی الکتریکی موجود در باتری، چرخ های خودرو را چرخانده و در نتیجه موجب حرکت آن می شود.

اگرچه تولید برق ممکن است در آلودگی هوا نقش داشته باشد، اما خودروهای الکتریکی چون هیچ سوخت پایه نفتی مصرف نمی کنند در نتیجه هیچگونه انتشار گازهای خروجی ندارند و لذا خودروهایی با میزان انتشار صفر در نظر گرفته می شوند.

 

خودرو الکتریکی، با سرعت بیشینه قابل قبول و شتاب خوب، انتخاب کاربردی برای استفاده روزمره است و می توان آن را بدون متحمل شدن هزینه زیاد، در هر شب شارژ کرد. البته محدودیت ظرفیت انرژی بسته باتری و زمانبر بودن شارژ مجدد آن در مقایسه با سوخت های فسیلی از نکات منفی این خودروها است. 

قطعات اصلی یک خودرو الکتریکی

باتری کمکی (Auxiliary): این باتری، الکتریسیته (برق) لازم برای لوازم جانبی خودرو را تامین می کند.

پورت شارژ: این پورت امکان اتصال خودرو به منبع تغذیه خارجی را برای شارژ بسته باتری فراهم می کند. 

مبدل DC.DC : این قطعه ولتاژ سطح بالا DC را از بسته باتری گرفته و به ولتاژ سطح پایین DC برای کارکرد لوازم جانبی خودرو و شارژ مجدد باتری کمکی تبدیل می کند.

موتور الکتریکی: این موتور با استفاده از نیروی بسته باتری، چرخ های خودرو را به حرکت در می آورد. بعضی از این موتورها می توانند قابلیت تبدیل به ژنراتور را هم داشته باشند که هم عملکرد محرک و هم بازسازی را انجام می دهند.

شارژر روی برد (On-Board Charger): این دستگاه برق AC ورودی را که از طریق پورت شارژ تامین می شود را به برق DC برای شارژ بسته باتری تبدیل می کند.

کنترل کننده: این واحد با تنظیم جریان انرژی الکتریکی دریافتی از بسته باتری، سرعت موتور الکتریکی و گشتاور تولید شده آن را کنترل می کند.

 سیستم مدیریت گرمایی: این سیستم محدوده دمایی عملکرد مناسب برای موتور الکتریکی، سیستم های الکترونیکی و سایر اجزای مناسب را حفظ می کند.

بسته باتری: الکتریسیته (برق) لازم برای استفاده توسط موتور الکتریکی در این واحد  ذخیره می شود.

انتقال قدرت: این واحد توان مکانیکی خروجی از موتور الکتریکی را به چرخ ها انتقال می دهد.